وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

( وقت فوری سفارت اسپانیا ، تماس بگیرید )

لازم به ذکر است پیش از توضیح در مورد وقت وقت سفارت اسپانیا و ویزای اسپانیا باید یه این نکته توجه داشت که ویزای تورستی اسپانیا برای افرادی می باشد که قصد تفریح و اقامت در مدت زمان کوتاه را دارند برای مدت زمان دو تا سه هفته صادر شده و مسافر امکان کار و اقامت را بیشتر از زمان ویزا ندارد.
برای اخذ ویزای اسپانیا و وقت سفارت اسپانیا حضور فزیکی متقاضی لازم است و ماحبه حضوری انحام میگیرد و اصلا تعیین وقت تلفتی وجود ندارد .
نکته: به خاطر سیل زیاد متقاضیان در ماه های فصل تابستان و همین طور قبل از عید و تعطیلات نوروز اخذ وقت سفارت برای مصاحبه ممکن است چندین هفته به طول انجامد و بدین ترتیب بررس مدارم برای صدور ویزا امکان دارد زمان بشتری بگیرد ، در نتیجه مسافران باید برای قطعی کردن زمان سفر و تهیه بلیط به این زمان نیز توجه داشته باشند.

وقت سفارت اسپانیا

انواع ویزا اسپانیا

• ویزا دیدار اقوام
• ویزای تجاری
• ویزای پزشکی
• ویزای اقامت
• ویزای دانشجویی
• ویزای سایر موارد

مدارک جهت وقت سفارت اسپانیا

  1. اولین کار شما تکمیل کردن فرم در خواست کشور مقصد می باشد که میبایست در زمان مصاحبه ، فرم تقاضا ویزا را با سایر مدارک به سفارت ارائه نماید.

نکته۱: برای سفر به صورت خانوادگی میبایست هریک از اعضا به صورت جداگانه فرم درخواست را پر نمایند.

نکته۲: فرم تقاضای ویزا باید در دو نسخه تکمیل شود .

شرح مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت اسپانیا

نکته: از تمامی مدارک باید یک کپی گرفته شود به همراه اصل مدارک که بعد از مطابقت، اصل مدرک به شما برگردانده می شود و فقط کپی آن در سفارت برای پرونده شما می ماند.
همه ی مدارک فارسی می بایست که زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و همچنین اگر شما در سفارت موفق به اخذ ویزا نشده باشید همه ی مدارک به شما برگردانده می شود .
۱- شناسنامه
۲- گذرنامه (که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد)
۳- دو قطعه عکس رنگی (چنانچه در گذرنامه ی متقاضی اسامی همراهان برای ویزا ذکر شده باشد میبایست برای هر کدام از همراهان دو قطعه عکس رنگی در همه ی مدارک وجود داشته باشد.)
نکته: نکات مهم در عکس مورد نظر: عکس رنگی ، زمینه پشت عکس سفید ، تمام رخ ، حداکثر سخ ماه پیش گرفته شده باشد، با ظاهر فعلی متقاضی یکی باشد ، در ابعاد ۴۰ در ۶۰ میلی متری و فاصله بین بالای سر و چانه در تصویر ۳۲ میلی متر باشد .
۴- دعوتنامه: شخصی که برای شما دعوتنامه را ارسال می کند میبایست اصل فرم دعوت نامه را به شما بدهد و اگر چنانچه متقاضی دعوتنامه نداشته باشد باید برگه رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در اسپانیا و یا اینکه برگه ی برای اینکه نشان دهد شما در اسپانیاصاحب ملک می باشد را به سفارت ارائه نماید.(سند ملکی – قبوض مالیات ملک و یا عوارض سکونت )
۵- برای کودکانی که تنها سفر میکنند اجازه کتبی و رسمی والدین و یا قیم قانونی مورد نیاز است .
۶- سند های رسمی اشتغال به کار و منابع مالی به همراه گواهی حساب بانکی یا همان تمکن مالی به نام متقاضی اخذ ویزا به همراه تاریخ افتتاح حساب ، گردش مالی و موجودی حساب ، گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت و مدت زمان فعالیت در شغل مربوطه و همچنین میزان درآمد و کپی پرداختی های بیمه ضروری می باشد .
بررسی نخست مدارک برای صدور ویزا ۱۴ روز به طول میکشد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته ای بیشتر نیز زمان ببرد ولی اکثرا تا ۶ هفته بعد از تحویل مدارک به سفارت ، مشخص شده است که شما موفق به دریافت ویزا اسپانیا هستید یا خیر.
مدارک مورد نیازی که بعد از موافقت صدور ویزا ، جهت دریافت آن نیاز دارید عبارتند از :
بیمه مسافرتی:
درخواست کننده ویزا اسپانیا باید بیمه مسافرت فردی یا گروهی داشته باشند. این گونه از بیمه ها برای هزینه های احتمالی مراقبت های پزشکی ، هزینه های احتمالی برای درمان و یا بستری در بیمارستان های عضو اتحادیه شنگن را پوشش می دهد .
کمترین پوشش بیمه ای برای هر فرد سی هزار یورو می باشد و شرکت بیمه گذار باید در اسپانیا بک نماینده معتبر داشته باشد و این انکان وجود دارد که شخص ساکن در اسپانیا (دعوت کننده ) بیمه مسافرتی را از یکی از شرکت های بیمه ای در اسپانیا بگیرد .
• بلیط هواپیما یا رزرو رفت و برگشت به مقصد اسپانیا.
• در صورت لزوم ، فاکتور پرداخت شده هتل برای کل مدت اقامت.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا برای دیدار اقوام:

فرد دعوت کننده باید مدارک شناسایی یعنی شناسنامه یا ID CARD ترجمه شده و دو سری کپی از دعوتنامه رسمی و قانونی ، کپی کارت اقامتی دعوت کننده به شکلی که نسبت فامیلی داشته باشند .
مدارک لازم برای درخواست ویزای تجاری:
اصل کپی دعوتنامه از شرکت های داخل اسپانیا ، ترجمه مدارک شرکت داخل ایران که شامل روزنامه رسمی ، کارت بازرگانی ، دادن معرفی نامه از دفاتر بازرگانی اسپانیا در تهران در مورد کسانی که برای نخستین بار خواستار ویزای هستند الزامی و اگز در گذرنامه های قبلی ویزای شنگن یا اسپانیا دارند باید ضمیمه شود..
مدارک لازم برای درخواست ویزای پزشکی:
ترجمه شده و کپی مجوز شورای عالی پزشکی ایران برای اعزام به خارج از کشور و همچنین ارائه ی تعیین وقت وقت بیمارستان یا کلینیک در اسپانیا .
مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی:
گپی و اصل مدرک پدیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های اسپانیا یا مدارس عالی ، اصل و کپی رسمی قانونی از طرف یک فرد مقیم اسپانیا مبنی بر تقبل هرینه های تحصیل در اسپانیا و ارائه کردن گواهی حساب بانکی درخواست کننده .
مدارک لازم برای درخواست ویزای سایر موارد:
الف- مالکین در اسپانیا، محل تجاری، منزل و غیره، دو سری فتوکپی از سند مالکیت ملک مورد نظر، سه فتوکپی از آخرین قبوض پرداختی آب یا برق یا تلفن یا مالیات برای اثبات مالکیت ملک در زمان تقاضای ویزا از طرف شخص متقاضی
ب- دارندگان حساب بانکی در اسپانیا: دو سری فتوکپی از آخرین صورتحساب بانکی حساب مورد نظر با قید موجودی شخص دارنده حساب (تاریخ صورتحساب فوق می باید کمتر از ۲ ماه در هنگام تقاضای ویزا باشد)

6 پاسخ
  1. بیگی
    بیگی گفته:

    سلام من برای ویزای دانشجویی اقدام کردم .۱۶مرداد روزمصاحبه ام هست ولی من نامه حمایت مالی دانشجویی وزارتخانه ومدارکم برای ان تاریخ اماده نمیشود.لطفا راهنمایی کنید واگرسفارت تاریخ بعدی بزنند .حدوداچه زمانی است؟

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *