وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا – فوری و تضمینی

وقت سفارت کانادا

برای توضیح درباره نحوه دریافت وقت سفارت کانادا ابتدا به این می پردازیم که چرا کانادا؟ هرساله افراد زیادی از سرتاسر دنیا وارد کانادا می­شوند. عده­ای دارای تخصص موردنیاز دولت کانادا هستند؛ بعضی از آنها می­خواهند به خانواده خود که مقیم کانادا هستند ملحق شوند؛ گروهی در جست و جوی آزادی و امنیت هستند؛ برخی فقط به قصد تفریح به این کشور سفر می­کنند و دسته­ای هم با رویای تحصیل و کار وارد این سرزمین پهناور می­شوند. به هر حال جاذبه­های گردشگری، علمی، اقتصادی و… بیشمار کانادا هر فردی را برای سفر به این کشور وسوسه می­کند.

اگر تصمیم شما هم برای سفر به کانادا قطعی است؛ باید برای اخذ ویزای کانادا باید وقت سفارت کانادا بگیرید یعنی درواقع باید ثبت نام کنید. دولت کانادا با توجه به درخواست متقاضیان، ویزاهای مختلفی مانند ویزای تک ورود، ویزای چند بار ورود و ویزای ۵ ساله صادر می­کند.

دارندگان ویزای کانادا تک ورود یا single فقط یک بار حق ورود به کانادا را دارند اما افرادی که موفق به دریافت ویزای چند بار ورود یا multiple شده­اند تا زمانی که ویزای دریافتی اعتبار دارد می­توانند چندین بار به این کشور سفر کنند و خارج شوند.

وقت سفارت کانادا

افرادی که فرزند یا نوه آنها در کانادا اقامت دارد؛ چه به صورت موقتی و چه دائمی، می­توانند برای دریافت ویزای ۵ ساله یا super visa اقدام کنند. ویزاهای ۵ ساله کانادا در واقع ۱۰ ساله هستند اما چون حداکثر اعتبار پاسپورت­های ایرانی ۵ سال است؛ ویزای super visa آنها نیز نهایتاً ۵ ساله صادر می­شود. این نوع ویزا مناسب والدین دانشجوهایی است که در کانادا تحصیل می­کنند.

ایرانی­ها برای دریافت وقت سفارت کانادا باید از طریق سفارت­های کانادا واقع در شهرهای ابوظبی، آنکارا یا استانبول اقدام کنند. در واقع دولت کانادا این سه سفارت را برای تحویل گرفتن مدارک ایرانی­ها و انگشت نگاری از آنها معرفی کرده است. اخذ وقت سفارت کانادا به دو روش حضوری یا draft و آنلاین انجام می­گیرد.

مدارک لازم برای وقت سفارت کانادا

  • پاسپورت متقاضی در ثبت نام حضوری یا اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی دریافت وقت سفارت آنلاین کانادا
  • فرم Family Information
  • فرم Apllication Form

وقت سفارت حضوری کانادا

افرادی که می­خواهند به روش حضوری یا draft ثبت نام کنند باید مدارک لازم را فراهم و فرم­های مربوطه تحت عناوین Application Form و Family Information را پر کنند. سپس به صورت حضوری به یکی از کارگزاری­های سفارت کانادا معروف به واک (VAC) واقع در استانبول، آنکارا یا ابوظبی مراجعه و مدارک را تحویل دهند. بعد از ارائه مدارک، فرد باید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام و انگشت نگاری از طریق یکی از شعب بانک گارانتی ترکیه اقدام کند. کارگزاری سفارت کانادا پس از دریافت مدارک و انجام انگشت نگاری از متقاضی (انجام این امور حدوداً یک ساعت زمان میبرد)، یک کد پیگری به وی می­دهد تا مابقی مراحل را با استفاده از این کد پیگیری کند. سپس پاسپورت متقاضی را به او پس می­دهد تا بتواند به کشور برگردد. تایید یا رد صلاحیت فرد از طریق ایمیل به پست الکترونیکی وی ارسال می­شود.

وقت سفارت آنلاین کانادا

تمام مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادا درست مانند ثبت نام حضوری آن است اما با این تفاوت که متقاضی به جای مراجعه حضوری جهت ارائه مدارک، آنها را به صورت آنلاین در پرتال رسمی سفارت کانادا بارگیری می­کند. سپس از زمان ارسال آنلاین مدارک تا ۳۰ روز بعد وقت دارد که برای انجام امور انگشت نگاری حضوراً به یکی از کارگزاری­های مذکور واقع در شهرهای آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه کند. تایید یا رد صلاحیت متقاضی از طریق ایمیل به وی اطلاع داده می­شود.

هنگام ثبت نام ویزای کانادا توجه کنید که:

پیگیری ثبت نام­ های آنلاین ویزای کانادا راحتتر است و معمولاً جواب ثبت نام­های آنلاین نسبت به ثبت نام­های حضوری زودتر اعلام می­شود.

از زمان انگشت نگاری تا تایید یا رد متقاضی حدوداً ۶۲ روز طول می­کشد؛ پس به موقع اقدام کنید تا سر وقت سفر کنید.

متقاضیان زیر ۱۴ سال یا بالای ۸۰ سال از انجام انگشت نگاری و پرداخت هزینه انگشت نگاری معاف هستند. افراد دیگری می­توانند مدارک آنها را به واک تحویل دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *