وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

ایرانی­ها به دلایل متعددی مانند تفریح، ادامه تحصیل، اقامت دائم، تجارت و… راهی ایالات متحده آمریکا می­شوند. مسافران ایالات متحده ملزم به ارائه گرین کارت، پاسپورت آمریکایی یا ویزای آمریکا هستند.

همانطور که می­دانید صدور ویزای آمریکا در ایران امکان­پذیر نیست چون آمریکا داخل ایران سفارت ندارد. ایرانی­هایی که قصد سفر به آمریکا را دارند باید از طریق سفارت­های آمریکا واقع در کشورهای دیگر اقدام کنند. بیشتر ایرانی­ها برای گرفتن ویزای آمریکا به سفارت آمریکا در دبی، ایروان یا آنکارا مراجعه می­کنند. می­دانید که برای گرفتن ویزا باید اول از سفارت موردنظر وقت مصاحبه بگیریم. در این نوشتار به گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان می­پردازیم.

سفارت آمریکا در ارمنستان معمولاً به متقاضیان برای یک ماه بعد از زمان ارائه درخواست وقت می­دهد؛ پس با توجه به این موضوع و زمانی که برای طی یک سری تشریفات احتمالی دیگر نیاز خواهید داشت؛ چند ماه زودتر برای دریافت ویزا اقدام کنید تا به موقع راهی سفر شوید. افسران صدور ویزا در این سفارت به خوشرویی معروف هستند و به زبان فارسی نیز تسلط دارند که این نکته برای متقاضیان ایرانی قابل توجه است. مسافران ایرانی علاه بر راه هوایی از راه زمینی نیز می­توانند به ارمنستان و کنسولگری مذکور بروند که این مورد نیز از مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان برای ما محسوب می­شود.  امکان پیکاپ ویزا و عدم نیاز به سفر مجدد به ارمنستان جهت دریافت ویزای صادر شده نیز یک امتیاز برای اخذ ویزا از ارمنستان است.

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

سفارت آمریکا در خیابان آمریکایی شهر ایروان و در حوالی رودخانه هرازدان قرار دارد. متاسفانه هزینه اقامت در هتل­های این منطقه نسبت به دیگر مناطق شهر بالاست؛ به همین دلیل متقاضیان ویزا ناچار به اقامت در هتل­هایی دور از سفارت می­شوند که این یک عیب محسوب می­شود.

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان نیز مانند نحوه گرفتن وقت از دیگر کنسولگری­ها مانند کنسولگری آمریکا در دبی است که در ادامه به توضیح آن می­پردازیم.

مدارک موردنیاز برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

  • پاسپورت
  • فرم DS-160 و سایر فرم­های اداری مربوطه مانند فرم I-20 برای متقاضیان ویزاهای دانشجویی یا تبادل دانشجویی
  • عکس پرسنلی ۵ در ۵ (عکس باید تمام رخ، رنگی، زمینه سفید و متعلق به سال جاری باشد. خط رویش مو معلوم باشد البته رعایت این نکته برای زنان مسلمان الزامی نیست. پوشیدن لباس فرم ممنوع است اما استفاده از عینک طبی مانعی ندارد مشروط بر اینکه تیره نباشد و قاب آن کوچک باشد).
  • گواهی پرداخت هزینه صدور ویزا

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان مانند سایر کنسولگری­ها ملزم به تکمیل فرم اینترنتی و انگلیسی DS-160 هستید. این فرم پس از تکمیل، حاوی اطلاعات شخصی، تحصیلی، شغلی و پیشینه متقاضی به همراه توضیحاتی در رابطه با سفر وی، تاریخ سفر و… خواهد بود که کنسولگری ارمنستان با استناد به این فرم، صلاحیت اولیه شما را برای دریافت ویزا تایید یا رد می­کند. پس با دقت کامل فرم مذکور را تکمیل نمایید چون از نظر کنسولگری هرگونه اشتباه، تخلف تلقی می­شود؛ در نتیجه درخواست شما را رد می­کند و به شما وقت مصاحبه نمی­دهد. تاریخ­ها و اسامی را با دقت وارد کنید. از ابراز اطلاعاتی که مدرکی دال بر صحت آن­ها ندارید؛ خودداری کنید چون ممکن است در روز مصاحبه از شما مدرکی مبنی بر صحت گفته­هایتان طلب کنند. پس از تکمیل و سابمیت این فرم، بارکدی به شما داده می­شود که جهت اخذ وقت الزامی است؛ صفحه تاییدیه را پرینت بگیرید و موقع مصاحبه ارائه دهید.

بعد از تکمیل فرم DS-160 و سایر فرم­های اداری موردنیاز باید لیست وقت­های سفارت ارمنستان را ببینید. در این لیست که توسط خود سفارت ارائه می­شود؛ وقت­های خالی با پس­زمینه سبز رنگ نشان داده می­شوند. پس از تعیین وقت و پرداخت هزینه، وقت مصاحبه شما به صورت نهایی تایید می­شود.

لازم به ذکر است که تمام متقاضیان (با هر سن و شرایطی) برای انجام مصاحبه ملزم به حضور در سفارت هستند.

جهت دریافت وقت سفارت آمریکا در ارمنستان با ویزابان تماس بگیرید.