بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

مسافران و متقاضیان اخذ ویزا آیا به این مسئله فکر کرده اید که اگر در کشوری که قصد سفر به آن را دارید دچار حادثه ای شدید از چه خدمت بیمه درمانی یا همان بیمه مسافرتی  باید استفاده کنید ؟ در جریان هستید که می بایست تمامی هزینه های درمانی را در مرکز درمانی کشور مقصد به دلار پرداخت کنید؟نظر به اینکه امروزه متقاضیان زیادی خواستار مسافرت به خارج از کشور هستند در مدارک سفر متقاضیان می بایست بیمه مسافرتی نیز برای هریک از متقاضیان لحاظ شود با توجه به ضروری بودن و الزام به همراه داشتن بیمه مسافرتی در سفرهای خارجی بسیاری از مسافرین از شرایط استفاده کردن از خدمات بیمه مسافرتی خود آگاه نیستند و این امر منجر به پرداخت هزینه های درمانی از طرف خود مسافران می شود از اینرو متقاضیان باید در جریان سقف پوشش بیمه خود و مدت زمان تحت پوشش بودن بیمه باشند در این مقاله به نکاتی که می بایست  در اخذ بیمه مسافرتی رعایت شود می پردازیم.

بیمه مسافرتی

چرا بیمه مسافرتی ؟

متقاضیان ویزای کشورهای مختلف می بایست جهت اخذ ویزا در روز مصاحبه خود مدارک معتبری را به افسر سفارت مربوطه تحویل دهند از جمله مدارکی که می بایست درروز مصاحبه به همراه لیست مدارک تحویلی به سفارت همراه مسافران باشه بیمه مسافرتی هست؛ می پرسید بیمه مسافرتی برای چی؟ میدونید اگه به کشورهای خارجی سفر کردید و دچار حادثه ای شدید چی کار باید بکنید؟ در جریان هزینه های درمانی در کشورهای خارجی هستید؟

در حال حاضر شرکت های زیادی برای تامین پوشش درمانی مسافرین در خارج از کشور بیمه مسافرتی صادر می کنند که در اینصورت اگر به کشور دیگه ای مسافرت کردید و دچار بیماری و مشکل شدید اینجا هست که بیمه مسافرتی میتونه در پرداخت هزینه های درمانی به شما کمک کنه و جای هیچ نگرانی برای پرداخت هزینه ها هم نیست .

بیمه مسافرتی بیمه ای هست که میتونه در قالب بیمه های فردی و یا گروهی از سمت مسافر یا فردی که نماینده شخص هست در کشور مقصد تهیه بشه ؛ این بیمه مسافرتی در طول مدت سفر به ازای صدمات بدنی و حوادثی که در طول سفر شخص در خارج از کشور ممکنه برای مسافر رخ بده مسافر رو تحت پوشش قرار میده ؛ این بیمه میتونه برای اشخاص بصورت انفرادی و یا بصورت گروهی در محل سکونت متقاضی یا توسط میزبانی در هر کشوری صادر بشه و جهت تامین بیمه مسافرتی ، مسافرین محترم می تونند بیمه نامه مذکور را در شرکت های دولتی و غیردولتی تهیه کنند فقط به این نکته توجه داشته باشید که حداقل هزینه قابل قبول جهت بیمه مسافرتی باید سی هزار یورو باشه.

هزینه بیمه مسافرتی

در جریان باشید که حداقل مبلغی که باید مسافر تحت پوشش بیمه ی  پرداخت کنه ۳۰ هزار یورو هست که البته این مبلغ نیز وابسته به چندین عامل همچون کشوری که قصد مسافرت به آن را دارید، سن فرد متقاضی، مدت زمانیکه مسافر قصد داره تحت پوشش بیمه باشه داشته ( لازم بذکره که مدت بیمه هر فرد به مدت زمان اقامت وی در سفر بستگی دارد.) و به این نکته هم توجه  داشته باشید که مدت بیمه مسافرتی باید طبق تاریخ سفر تنظیم شده باشه  یعنی زمان ورود شما به کشور مقصد باید همان تاریخ بیمه شما باشه  و جالبه که بدونید هزینه بیمه مسافرتی جهت ورود به کشورهای عضو شنگن، مناطق آسیایی خاورمیانه  و طرح اقتصادی ۴ با هم متفاوت هست.

با توجه به گستردگی شرکت های بیمه ای رعایت نکات ذیل قبل از انتخاب نوع بیمه مسافرتی الزامی است:

  • در صورت عقد قرارداد جهت اخذ بیمه با شرکت های بیمه ای توجه داشته باشید که تعهدات شرکت بیمه مذکور در موارد تحت پوشش بیمه نامه متعدد و زیاد باشد.
  • در وهله اول نسبت به تعهدات شرکت بیمه و سقف بیمه نامه مسافرتی مطمئن بشید چون شرکت های بیمه تنها ملزم به پرداخت هزینه های درمانی تا سقف بیمه مورد نظر هستند و در صورت برآورد هزینه ای بالاتراز سقف تعهدات بیمه  مابقی هزینه ها برعهده شخص بیمه گذار می باشد.
  • در مورد نوع آیتم هایی که شرکت بیمه آنها را تحت پوشش خودش قرار میده مثل هزینه بستری شدن در بیمارستان، هزینه درمان، جراحی و… نیز اطلاعات کافی کسب کنید.
  • جهت اخذ بیمه  به مدت زمانیکه در بیمه مسافرتی شما درج می شود دقت کافی داشته باشید چون زمان مورد نظر برای بیمه می بایست با مدت زمان اقامت مسافر در کشور مورد نظر یا کشوری که قصد سفر به آن را دارید متناسب باشد.
  • چنانچه بطور مداوم درحال مسافرت کردن هستید پیشنهاد می کنیم نسبت به اخذ بیمه نامه مسافرتی کل جهان اقدامات لازم را انجام بدید و در صورتیکه فقط قصد سفر به کشورهای عضو شنگن رو دارید باید نسبت به اخذ بیمه های مسافرتی شنگن اقدامات لازم رو انجام بدید.
  • اگر اهل ماجراجویی و سفرهستید و سالانه تعداد زیادی سفرهای خارجی دارید بهتره که درصدد اخذ بیمه Multiple باشید در غیر اینصورت می توانید بیمه نامه Single تهیه کنید.

برای مشاوره وقت سفارت و درخواست صدور بیمه مسافرتی معتبر با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *