واچر هتل ، واچر هتل برای سفارت

واچر هتل چیست؟؟؟

اگر اهل سفر و گردش هستید و یا علاقه مند به دنیای گردشگری به احتمال زیاد به هنگام انتخاب مکانی برای سفر و یا گردشگری و یا زمانی که در حال مطالعه مطالبی در مورد بهترین مکان های گردشگری دنیا و…. بوده اید با واژه ی واچر هتل برخورد کرده اید.در ابتدای کار باید به این نکته توجه کرد که واچر به معنای مدرک و سند است. واچر هتل همان سند تاییدیه رزرو هتل شماست و در واقع داشتن واچر هتل به منزله تایید رزرو اتاق در هتل می باشد.واچر هتل برگه ای تایید شده و مستند از طرف هتل است که مورد تایید رسمی هتل می باشد. همچنین سندی معتبر برای این موضوع است که شما در کشور مقصد مورد نظرتان در تاریخی مشخص محلی را برای اقامت خود در نظر گرفته و رزرو کرده اید.

واچر هتل

اگر بخواهیم ساده تر این مطلب را بیان کنیم باید گفت که واچر هتل همان رسیدی است که هنگامی که برای رزرو اتاق در هتل اقدام می نمایید به عنوان رسید رزرو هتل در اختیار شما قرار می گیرد.این رسید را می توان از همان هتل و پس از انجام دادن مراحل رزرو اتاق هتل در یافت کرد. همچنین می توانید به صورت اینترنتی اقدام کرده و واچر هتل خود را پس از انجام دادم مراحل رزرو اتاق به صورت اینترنتی دریافت نمایید.واچر هتل باید به عنوان رسید پرداخت هزینه هتل و مدرک رزرواسیون هتل در اختیار فردی باشد که قصد اقامت در هتل را دارد.

به هنگام ورود به هتل فرد مهمان که اسامی و اطلاعات پاسپورتش با اسامی مندرج در واچر هتل یکسان است باید واچر هتل را به عنوان مدرک رزرو و پرداخت هزینه های هتل به قسمت پذیرش هتل تحویل دهد.پس باید به این نکات توجه کرد که اطلاعات ثبت شده به هنگام رزرو اتاق هتل باید با اطلاعات پاسپورت فرد مهمان یکسان باشد. همچنین مهمان و شخص مسافر باید واچر هتل را به همراه داشته و به هنگام ورود به هتل به پذیرش تحویل دهد.

 

واچر یا رزرو هتل شامل چه اطلاعاتی است؟؟؟

در واقع واچر هتل نشان دهنده و مدرک پرداخت هزینه رزرو اتاق در کشور مقصد است که شامل اطلاعاتی از قبیل:

هتل :

  • تاریخ ورود به هتل
  • تاریخ خروج و ترک هتل
  • مدت زمان اقامت در هتل
  • نوع اتاق
  • مشخصات اتاق
  • نوع هتل
  • اطلاعاتی شامل هتل

مهمانان:

  • اسامی و مشخصات مهمانان

کد انحصاری یا همان شماره تایید رزرو هتل

با وجود همه ی این ها و ثبت دقیق اطلاعات واچر هتل مبلغی را که برای رزرو هتل پرداخت کرده اید نشان نمی دهد.اطلاعات ثبت شده در رزرو هتل به هنگام ورود برای اقامت توسط پذیرش هتل با اطلاعات پاسپورت مهمان بررسی و مطابقت داده خواهد شد و در صورت صحت اطلاعات اتاق در اختیار مهمانان قرار خواهد گرفت.اتاقی که به مهمانان تحویل داده خواهد شد دقیقا مطابق با اطلاعاتی است که بر روی واچر هتل ثبت شده است.

 

چرا باید واچر هتل داشته باشیم؟؟؟

یکی از دلایل اهمیت واچر هتل برای درخواست دریافت ویزاست.همچنین سندی تایید شده است که نشان می دهد شما در کشور مقصد محلی را برای اقامت در نظر گرفته اید.چک کردن و بررسی رزرو هتل در مرز ورود در بسیاری از کشورها انجام میگردد.و باید این نکته را در نظر گرفت که شما باید رزرو هتل را به همراه خود داشته باشید تا زمانی که در کشور مقصد اگر مورد درخواست و بررسی مامور رسیدگی به مدارک قرار گرفتید بتوانید مدارک خود را به صورت کامل ارائه کنید تا مامور رسیدگی به مدارک از محل اقامت شما اطمینان یابد.

باید به این نکته توجه کرد که مسافر قبل از اقدام و درخواست برای ویزا باید برای رزرو هتل و محل اقامت خود اقدام نماید. سپس با به همراه داشتن رزرو هتل می تواند برای درخواست ویزا اقدام کند. به عنوان مثال می توان درخواست ویزا برای کشورهای عضو منطقه شنگن را در نظر گرفت.به غیر از ویزاهای شنگن بسیاری از کشورها نیز برای درخواست ویزا واچر هتل را جز مدارک اصلی درخواستی خود قرار داده اند.همانگونه که در مقاله ویزای بلژیک و ویزای شنگن توضیح داده شده تحویل رسید هتل یا در واقع همان واچر هتل از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا می باشد. به هنگام درخواست ویزا کلیه ی کشورهای عضو شنگن واچر هتل را از شما خواستارند.

ساده تر بگوییم برای هر مسافری که قصد برقراری و قرار ملاقات با سفارت خانه های کشورهای خارجی و درخواست ویزا را دارد به همراه داشتن رزرو بلیط و رزرو هتل که همان واچر هتل است به عنوان مدارک اصلی مورد نیاز است.در اینجا رزرو هتل به معنای موافقت هتل با درخواست شخص متقاضی ویزا برای اقامت در هتل مورد نظر است.

 

آیا امکان اصلاح اطلاعات واچر هتل وجود دارد؟

 

پس از ارسال درخواست با مشخصات و ثبت آن در سیستم هتل دیگر امکان هیچ گونه تغییری برای اطلاعات فراهم نیست.در صورت بروز هرگونه مشکل باید برای درخواست جدید در هتل اقدام نمایید.به هنگام ثبت اطلاعات مسافر هزینه رزرو هتل به صورت آنلاین پرداخت می شود.پس از دریافت رزرو هتل نام و مشخصات مهمان هتل تا تاریخ ثبت شده برای شب اول اقامت در هتل در سیستم هتل ثبت خواهد ماند.

انواع واچرهای هتل

واچرهای هتل ها اصولا به دو زبان انگلیسی و فارسی ارائه می شوند. به این خاطر که اگر فرد متقاضی خارجی بود بتوان نسخه انگلیسی را در اختیارش قرار داد.هر آژانس مسافرتی و یا وب سایت رزرواسیون هتل که خدمات رزرو هتل را انجام می دهند واچر هتل مخصوص خود را دارند.واچر هتل ها لزوما شبیه به هم نیستند و با توجه به انتخاب شما برای محل رزرو هتل متفاوت خواهند بود.تنها چیزی که در تمامی واچر هتل ها یکسان است ثبت اطلاعات دقیق و کامل در رابطه با رزروی که انجام شده است می باشد.

اصولا بر روی واچرهای هتل ها یک کد انحصاری است که همان شماره تایید رزرو یا همان شماره کانفرم هتل می باشد.این کد به هنگام ورود مسافر با کد ثبت شده در سیستم که عینا تطابق دارد و همان کدی است که در سیستم ثبت شده است تطابق داده خواهد شد.

 

جهت اخذ وقت ویزای شینگن با شماره های ۰۲۱۶۶۹۰۹۶۷۰ تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *