وقت سفارت انگلیس فوری

وقت سفارت انگلیس فوری

انگلستان، یکی از کشورهای مورد توجه ایرانی­ها است. قشرهای مختلف جامعه از قبیل افراد تحصیلکرده، هنرمندان، تجار، علاقمندان به گردشگری و… تمایل زیادی به سفر به انگلستان دارند. سفر به انگلیس مستلزم اخذ ویزای این کشور است و گام اول دریافت ویزا، گرفتن وقت سفارت انگلیس فوری است. خوشبختانه سفارت انگلیس برای متقاضیان اخذ ویزا مصاحبه برگزار نمی­کند و وقت سفارت انگلیس فوری  موردنظر را فقط جهت تحویل گرفتن مدارک و انگشت نگاری تعیین می­کند.

وقت سفارت انگلیس

دقت کنید که مراجع صدور ویزای انگلیس، سفارت­های این کشور نیستند؛ اداره تمام امور مربوط به صدور ویزاهای توریستی، دانشجویی، تجاری، اقامتی و… انگلستان به دفاتر وی اف اس (VFS) محول شده است. در واقع دفاتر وی اف اس نقش نماینده سفارت انگلیس برای صدور ویزا را ایفا می­کنند؛ بنابراین منظور از وقت سفارت انگلیس فوری همان وقت دفاتر وی اف اس است. پس متقاضیان اخذ ویزای انگلیس باید به یکی از دفاتر وی اف اس مراجعه کنند. ایرانی­ها برای دریافت ویزای انگلیس می­توانند از طریق دفاتر وی اف اس تهران، ترکیه یا امارات اقدام کنند. البته که گرفتن وقت از دفاتر ساکن در تهران راحتتر و بصرفه تر است اما اگر دفاتر تهران در تاریخ موردنظر فرد، وقت آزاد نداشته باشند؛ امکان گرفتن وقت از دفاتر ترکیه و امارات نیز میسر است.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت انگلیس

  • تصویر صفحه نخست پاسپورت
  • گواهی ررو هتل
  • دعوتنامه (در صورت وجود)

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس فوری

در وهله اول باید به سایت رسمی صدور ویزای انگلستان به نشانی https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

بعد از ساخت حساب کاربری، نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب، فرم مربوط به اطلاعات شخصی خود را تکمیل و سپس سابمیت کنید. در تکمیل فرم مربوطه نهایت دقت را داشته باشید چون پس از سابمیت فرم قادر به اعمال هیچگونه تغییری در آن نخواهید بود.

با توجه به وقت­های آزاد دفتر وی اف اس، وقت موردنظر خود را انتخاب کنید. از زمان رزرو وقت، ۳ ساعت وقت دارید تا هزینه پذیرش را واریز کنید. ساکنین کشورهای خارج از حوزه اقتصادی یورو که متقاضی دریافت ویزا با اعتبار بیش از ۶ ماه هستند؛ علاوه بر هزینه پذیرش باید هزینه­ای تحت عنوان IHS نیز پرداخت کند. لازم به ذکر است که تمامی پرداخت­ها در این سامانه فقط با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت و پی پل انجام می­گیرند.

بعد از پرداخت هزینه­های مذکور، دو ایمیل برای شما ارسال می­شود. یکی از ایمیل­ها حاوی شماره اپلیکیشن یا GWF و دیگری حاوی شناسه پرداخت است. ارائه این دو شماره در مراحل بعدی دریافت ویزا الزامی است؛ پس آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کنید تا این شناسه­ها را دریافت نمایید.

از تمام فرم­های تکمیل شده پرینت بگیرید و در روز مراجعه حضوری به همراه ببرید. دقت داشته باشید که بعد از واریز هزینه­ها باید در سایت https://www.vfsglobal.co.uk/global/ رجیستر شوید.

اگر در هریک از مراحل فوق الذکر بخواهید از حساب کاربری خارج شوید و بقیه مراحل را بعداً انجام دهید می­توانید از دکمه save and exit استفاده کنید.

بعد از انجام موفق مراحل بالا و تعیین وقت سفارت، در تاریخ مقرر به دفتر وی اف اس مراجعه کنید و مدارک لازم و پاسپورت خود را تحویل دفتر دهید. این مدارک به امانت نزد وی اف اس می­مانند. بعد از صدور ویزا، مدارک و ویزا را برای شما پست می­کنند؛ بنابراین برای دریافت ویزا لازم نیست مجدداً به وی اف اس مراجعه کنید.

همانطور که گفتیم برای گفتن وقت سفارت انگلیس علاوه بر تهران می­توانید از طریق دفاتر وی اف اس واقع در شهرهای استانبول، آنکارا، دبی یا ابوظبی نیز اقدام کنید.

برای گرفتن وقت سفارت و کلیه خدمات ویزا با ما در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *