وقت سفارت کانادا از آنکارا

وقت سفارت کانادا از آنکارا

کانادا، کشوری پهناور در قاره آمریکا و یکی از مقاصد اصلی علمی، تجاری، تفریحی و… مرم دنیا است. هر سال، افراد زیادی به دلایل مختلف از قبیل کار کردن، ادامه تحصیل، کسب امنیت و آزادی و… یا صرفاً برای تفریح به این کشور آمریکایی سفر می­کنند. معمولاً ایرانی­هایی نیز که قصد ادامه تحصیل یا پرداختن به کارهای تخصصی در خارج از کشور را دارند؛ نگاه ویژه­ای به کانادا دارند. ایرانی­ها برای ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزای کانادا هستند اما دولت کانادا هیچ نمایندگی برای انجام امور کنسولی در ایران ندارد؛ به همین دلیل هموطنان برای اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کارگزاری­های دولت کانادا معروف به وک (VAC) واقع در شهرهای آنکارا ( وقت سفارت کانادا از آنکارا ) و استانبول در ترکیه یا شهر ابوظبی در امارات متحده عربی مراجعه کنند که ما در این مطلب به نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا از آنکارا می­پردازیم.

روند گرفتن وقت سفارت کانادا از شهرهای ترکیه­ ای ( آنکارا و استانبول ) و میزان سخت بودن مراحل انجام آن یکسان است اما چون آنکارا پایتخت کشور ترکیه است؛ تمام ویزاهای صادر شده از این شهر پیکاپ می­شوند. با توجه به درخواست متقاضی، کنسولگری کانادا در آنکارا، ویزاهای مختلفی صادر می­کند.

انواع ویزای کانادا

ویزای single یا یک بار ورود:دارندگان ویزای single یا یک بار ورود فقط یک بار حق ورود به کانادا را دارند و پس از خروج از این کشور حتی اگر ویزا هنوز اعتبار داشته باشد دیگر اجازه ورود به آن را ندارند.

ویزای multiple یا چند بار ورود:تا زمانی که ویزای multiple یا چند بار ورود اعتبار داشته باشد؛ دارندگان آن می­توانند چندین مرتبه وارد کانادا شوند و سپس خارج گردند.

ویزای supervise: ویزای supervisa به افرادی تعلق می­گیرد که یکی از نزدیکان آنها دارای اقامت دائمی یا موقت کانادا است؛ به عنوان مثال برای افرادی که فرزند آنها در کانادا درس می­خواند. اعتبار این نوع ویزا برای ایرانی­ها پنج سال است اما در واقع اعتبار supervisa ده ساله است ولی چون اعتبار گذرنامه­های ایرانی بیش از پنج سال نیست؛ این ویزا هم برای آنها به صورت پنج ساله صادر می­گردد.

مراحل دریافت ویزای کانادا از آنکارا

روند گرفتن وقت سفارت کانادا کمی متفاوت است؛ لازم نیست که حتماً از قبل وقت گرفته شود؛ متقاضی می­تواند از دوشنبه تا جمعه و در ساعات کاری به کارگزاری وک واقع در آنکارا مراجعه کند و در صف ثبت نام و انگشت نگاری بایستد اما چون ممکن است که با ازدحام جمعیت مواجعه شوید بهتر است که از قبل وقت بگیرید. ثبت نام وقت سفارت کانادا از آنکارا به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می­گیرد.

در روش حضوری، متقاضی باید فرم­های مربوطه تحت عناوین Application Form و Family Information را تکمیل کند و به همراه مدارک شناسایی و گذرنامه خود حضوراً به شرکت وک واقع در آنکارا تحویل دهد و هزینه ثبت نام و انگشت نگاری را از طریق یکی از شعب بانک گارانتی ترکیه پرداخت کند. بعد از انگشت نگاری، گذرنامه متقاضی به وی بازگرداننده می­شود تا به کشور برگردد. بقیه مراحل به صورت اینترنتی قابل پیگیری است و نتیجه درخواست برای متقاضی ایمیل می­شود.

در روش آنلاین، متقاضی باید مدارک لازم را به صورت اینترنتی و از طریق پرتال رسمی شرکت وک آنکارا ارسال نماید و تا سی روز پس از ثبت نام اینترنتی برای انجام امور انگشت نگاری باید به آنکارا مراجعه کند. البته متقاضیان زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال از مراجعه حضوری و پرداخت هزینه انگشت نگاری معاف هستند. در این روش نیز تایید یا رد درخواست از طریق ایمیل به متقاضی اطلاع داده می­شود.

لازم به ذکر است که متقاضیان ویزاهای اقامتی و مهاجرتی کانادا حتماً باید حضوراً به کنسولگری وک در آنکارا مراجعه کنند اما خوشبختانه در کنسولگری آنکارا معمولاً مترجم حضور دارد و افراد برای برقراری ارتباط به مشکل برنمی­خورند اما گاهی نیز از متقاضیان خواسته می­شود که به همراه یک مترجم زبان انگلیسی حضور پیدا کنند.

 

جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *