ویزای انفرادی عراق

ویزای انفرادی عراق

شیعیان دنیا و ایران همواره توجه و ارادت خاصی نسبت به شهرهای مذهبی عراق مانند کربلا، نجف و سامرا دارند؛ به گونه­ای که در طول سال شاهد سفر افراد زیادی به قصد زیارت به عراق هستیم. به همین دلیل میزان تقاضا برای دریافت ویزای زیارتی عراق بسیار زیاد است. دولت عراق با توجه به درخواست متقاضیان، دو نوع ویزای زیارتی تحت عناوین ویزای انفرادی و ویزای گروهی صادر میکند. در این مطلب با ویزای انفرادی عراق آشنا خواهیم شد. ویزای انفرادی عراق، یکی از ویزاهای زیارتی این کشور است که به اسم خود متقاضی صادر میشود یعنی متقاضی میتواند با استفاده از آن به تنهایی به عراق سفر کند. دارندگان ویزای انفرادی حتی اگر دسته جمعی هم به عراق بروند باید همگی دارای ویزای انفرادی باشند.

ویزای انفرادی عراق

ویزای انفرادی از زمان صدور به مدت سه ماه انقضا دارد. در این بازه زمانی سه ماهه، فرد میتوانند حداکثر یک ماه در عراق سکونت داشته باشد. البته به خاطر داشته باشید که ویزای انفرادی عراق، ویزایی یک بار ورود است یعنی پس از یک بار ورود و خروج از عراق خودبه خود باطل میشود؛ حتی اگر از اعتبار یا تعداد روزهای مجاز اقامت باقی مانده باشد.

اما برای اخذ ویزای انفرادی عراق به کجا باید مراجعه کنیم؟ برای دریافت این ویزای زیارتی از رفتن به سفارت عراق بی­نیاز هستید و کافی است که به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی تهران واقع در میدان فلسطین مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز مانند مدارک شناسایی، گذرنامه و دو قطعه عکس پرسنلی را تحویل دهید و درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای انفرادی را ارائه نمایید.

کارگزاری امور زیارتی، مدارک را برای سفارت عراق ارسال میکند تا در صورت تایید مدارک، سفارت ویزای انفرادی شما را صادر کند. اگر کارشناس سفارت، مدارک را تایید نکند باید به سفارت رفته و برای رفع مشکل موجود اقدام کنید.

خوشبختانه انجام تمام مراحل مذکور بیش از ۴۸ ساعت زمان نمی­برد.

لازم به ذکر است که جدای از کارگزاری امور زیارتی تهران، سفارت عراق با توجه به سیل انبوه متقاضیان ویزای زیارتی، پنج شرکت خصوصی دیگر را نیز برای دادن ویزا معرفی کرده است.

 

جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *