ویزای انگلستان – توریستی و تجاری

ویزای انگلستان

شاید یکی از مهمترین علتهای تقاضای بالای ویزای انگلستان شهر فوق العاده ای همچون لندن باشد .لندن، بی شک بزرگترین و مهمترین شهر بریتانیا و یکی از پایتخت­های فرهنگی، هنری، تفریحی، تجاری، علمی، سیاسی و اقتصادی اروپا و دنیاست. بنابراین لندن به قدری جاذبه دارد که مردم دیگر کشورها را به سمت خود جذب کند؛ به گونه­ای که امروزه انگلیس و بخصوص شهر لندن پذیرای میلیون­ها مسافر و مهاجر از جای جای دنیا شده است و تقاضای ویزای انگلستان در همه جای دنیا بسایر بالا می باشد.ساکنین و اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سفر به انگلیس و اقامت به مدت ۹۰ روز در این کشور به ویزا نیاز ندارند اما بعد از اتمام زمان مقرر ملزم به اخذ مجوز اقامت هستند.  اما ساکنین و اتباع کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند از جمله ایرانی­ها قبل از سفر به انگلیس مستلزم دریافت ویزای انگلیس هستند.اگر شما هم تصمیم سفر به این کشور چهناور را دارید باید ابتدا اقدام به گفتن وقت سفارت انگلیس بنمایید و تمام تلاش ما این است که این امر را برای شما آسان کنیم.

ویزای توریستی انگلستان

ورود به انگلیس نیز مانند ورود به سایر کشورها، مقررات خاص خود را دارد که البته این قوانین در مورد انگلیس کمی سختتر هستند. سفارت انگلیس با توجه به هدف متقاضی از سفر به این کشور، ویزاهای متفاوتی مانند ویزای انگستان توریستی، ویزای انگلستان تحصیلی، ویزای انگلستان کاری، ویزا جهت اقامت و… صادر می­کند که در ادامه در مورد هریک توضیح مختصری ارائه می­دهیم.

ویزای توریستی انگلستان و نحوه دریافت آن

اگر برای تفریح یا دیدار با اقوام قصد سفر به انگلیس را دارید؛ باید برای دریافت ویزای توریستی انگلیس از یکی از کنسولگری­های آن اقدام کنید. فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تهیه و تکمیل کنید. بعد از سابمیت فرم مذکور، کنسولگری انگلیس با ارسال یک ایمیل به شما وقت مصاحبه می­دهد. در روز مقرر با مراجعه به کنسولگری، مدارک لازم را ارائه دهید. این مدارک عبارتند از پاسپورت که حتماً باید تا دو ماه پس از اتمام اعتبار ویزای تقاضا شده، اعتبار داشته باشد؛ شناسنامه ایرانی و اسناد و گواهی­هایی که نشان دهنده توان مالی شما و وابستگی لازم برای بازگشت به کشور هستند مانند مالکیت خانه یا ماشین، گواهی اشتغال به کار و… (اگر دعوتنامه دارید؛ اسناد و گواهی­های شخص دعوت کننده را نیز ارائه دهید)

مدارک مذکور و یک نسخه از کپی آن­ها را به سفارت تحویل دهید و رسید دریافت کنید. کنسولگری پس از تایید یا رد صلاحیت شما برای دریافت ویزای توریستی انگلیس، اصل مدارک را به شما پس می­دهد. از ارائه مدارک غیر واقعی جداً بپرهیزید چون ممکن است علاوه بر رد صلاحیت تا ۱۰ سال تبعات آن گریبانگر شما شود و هیچ نوع ویزایی برای شما صادر نکنند. بررسی صلاحیت شما حدوداً ۲۰ روز زمان می­برد پس به موقع برای دریافت ویزا اقدام کنید تا برای سفر به مشکل برنخورید.

ویزای انگلستان (کاری) و شرایط لازم برای اخذ آن

اگر به قصد کار و درآمدزایی راهی انگلیس شده­اید باید ویزای کاری دریافت کنید. ویزاهای کاری انگلستان در قالب­های متفاوتی صادر می­شوند مانند:

ویزای سرمایه گذاری یا :Investores برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان باید مبلغ معینی در یکی از شرکت­های سهامی انگلستان و مبلغ مشخصی نیز در زمینه موردنظر خود نقدینگی داشته باشید. متقاضیان دریافت این نوع ویزای کاری به مدرک تحصیلی نیاز ندارند اما ملزم به کسب نمره حداقل شش و نیم از تمام بخش­های آزمون آیلتس هستند. اگر موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری شوید می­توانید همسر و فرزندانتان را نیز به همراه خود ببرید. دارندگان این ویزا باید حداقل پنجاه درصد از اوقات را در انگلیس بسر ببرند. اعتبار اولیه ویزای سرمایه گذاری ۳ سال است؛ دولت انگلیس در صورت تمایل می­تواند آن را به مدت ۲ سال دیگر هم تمدید کند. بعد از اتمام مدت تمدید شده می­توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام نمایید.

ویزای :Skil Workerمتقاضیان این نوع ویزای کاری باید از یکی از موسسات انگلستانی پیشنهاد کاری بلند مدت یا کوتاه مدت داشته باشند؛ البته باید کارفرما مبلغ مشخصی را به عنوان حمایت از شما و تضمین تامین منابع مالی شما به یک حساب معتبر واریز کند. این نوع ویزا مورد استقبال ورزشکاران حرفه­ای و رهبران مذهبی قرار گرفته است.

ویزای کاری  :entrepreneursاین ویزا مخصوص افرادی است که اخیراً از دانشگاه­های انگلیس فارغ التحصیل شده اند.

ویزای  :temporary workersاین ویزا مناسب افرادی است که می­خواهند به صورت موقتی در انگلیس کار کنند.

ویزای تحصیلی انگلستان و شرایط دریافت آن

قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید موفق به دریافت نامه CAS از کالج­ها و دانشگاه­های این کشور شوید. مدت اعتبار CASها شش ماه است؛ بنابراین پس از دریافت این نامه در اسرع وقت برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید. علاوه بر نامه  CAS، داشتن استطاعت مالی جهت پرداخت هزینه­های ماهانه(۸۰۰ پوند برای متقاضی و ۶۰۰ پوند به ازای هر همراه) نیز الزامی است. مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس از ۶ تا ۱۶ ماه متغیر است. این مدت برای پزشکان و دندان پزشکان تا ۳ سال قابل تمدید است. فقط دارندگان ویزای تحصیلی با اعتبار بیش از شش ماه می­توانند همراه داشته باشند.

شرایط گرفتن ویزای انگلستان از طریق بستگان

سفارت انگلستان علاوه بر ویزاهای کاری، تحصیلی و توریستی برای یک سری افراد واجد شرایط دیگر نیز ویزا صادر می­کند. اگر می­خواهید به عنوان همسر یا نامزد فردی که به هر دلیلی به انگلستان مهاجرت کرده وارد این کشور شوید؛ اگر یکی از اعضای خانواده شما در انگلستان پناهنده شده و قصد دیدار وی را دارید یا اگر قرار است به عنوان بزرگتر (پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ) فردی که به انگلستان مهاجرت کرده به این کشور بروید؛ شانس اخذ ویزای انگلیس از طریق نسبت خانوادگی را دارید. علاوه بر اینها افرادی که شهروند، مقیم دائم یا موقت انگلیس هستند هم می­توانند فرزند یا فرزند خوانده خود را به آنجا ببرند.

شرایط اقامت در انگلستان

قبل از اینکه بتوانید برای گرفتن اقامت در انگلیس اقدام کنید باید حداقل ۲ تا ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشید. البته این کافی نیست؛ صدور مجوز اقامت در انگلیس به نوع ویزای فعلی شما نیز وابسته است. به عنوان مثال اگر ۳ تا ۵ سال با ویزای کاری در انگلستان فعالیت و سرمایه گذاری کرده اید یا قصد ازدواج با فرد مجردی را دارید که مقیم دائم یا موقت انگلستان است یا یکی از اعضای خانواده تان مقیم انگلیس است و یا به هر دلیلی پناهنده شده اید می­توانید برای گرفتن اقامت انگلستان اقدام کنید.

گرفتن اقامت انگلستان با استفاده از سرمایه گذاری

اگر می­خواهید از طریق سرمایه گذاری، اقامت انگلیس را بگیرید؛ اول باید ویزای کاری سرمایه گذاری دریافت کنید. پس در مرحله اول باید مبلغ ۷۵۰ هزار پوند را در یکی از موسسات معتبر انگلیس بلوکه کنید و ۲۵۰ هزار پوند نیز در یک زمینه دیگر در خاک انگلستان سرمایه گذاری نمایید تا به شما ویزای سرمایه گذاری بدهند. بعد از پنج سال که از زمان اخذ ویزای سرمایه گذاری بگذرد می­توانید برای دریافت اقامت اقدام کنید.

شرایط صدور کارت شهروندی در انگلستان

افراد بالای ۱۸ سال که ۵ سال آخر عمر خود را در انگلستان زندگی کرده اند می­توانند برای گرفتن شهروندی انگلیس مبادرت کنند. لازم به ذکر است که اگر همسر متقاضی شهروند انگلیس باشد؛ مدت ۵ ساله مذکور به ۳ سال کاهش می­یابد.

انواع ویزاهای انگلیس تحت سیستم point-based system

در بخش­های قبل با انواع ویزاهای انگلیس آشنا شدیم اما ویزاهای انگلیس تحت سیستم دیگری با عنوان point-based system  نیز دسته بندی می­شوند. بد نیست با این نوع دسته بندی نیز آشنا شویم. این سیستم، ویزاها را در پنج گروه tire1 تا tire5 قرار می­دهد:

ویزای  :Tire1ویزاهای Tire1 خود به سه دسته تقسیم می­شوند؛ ویزای سرمایه گذاری، ویزای تاسیس شرکت در انگلستان و ویزای .post-study work

با ویزای سرمایه گذاری و شرایط دریافت آن آشنا شدیم اما برای گرفتن ویزای تاسیس شرکت باید ۲۰۰ هزار پوند در یکی از شرکت­های زیر نظر financial service authority در گردش داشته باشید. علاوه بر این برای دریافت این ویزا، اخذ نمره حداقل شش و نیم در آزمون آیلتس نیز ضروری است. مرجع صدور این ویزا، self assessment points calculator  است. و اما ویزای post-study work برای فارغ التحصیلان دانشگاه­های انگلستان و دارندگان ویزای Tire4 صادر می­شود.

ویزای  :Tire2ویزای Tire2 شامل همان ویزای skiled worker است که قبلا به آن پرداخته­ایم.

ویزای :Tire3 ویزای Tire3، ویزای کاری است و برای متقاضیانی صادر می­شود که قصد دارند به صورت موقت در انگلیس کار کنند.

ویزای :Tire4 این گروه شامل ویزاهای تحصیلی است که به دو دسته Child و General تقسیم می­شود. ویزای تحصیلی Child مخصوص افراد بین ۴ تا ۱۷ سال و ویزای تحصیلی General مخصوص افراد بالای ۱۷ سال است. همانطور که گفتیم دریافت ویزای تحصیلی مشروط به گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه­ها و موسسات دولتی و داشتن حامی جهت پرداخت هزینه­های ماهیانه فرد است. ارائه مدرک آیلتس نیز شانس اخذ ویزای تحصیلی را افزایش می­دهد. همچنین بخشی از امتیاز شما برای گرفتن ویزا به نوع پذیرش شما از طرف موسسه یا دانشگاه موردنظر بستگی دارد. مدت اعتبار این نوع ویزا بین ۶ تا ۱۶ ماه است که برای دانشجویان دوره دکتری یا پزشکی تا ۳ سال  قابل تمدید است.

ویزای :Tire5 ویزای Tire5 نیز مانند ویزای Tire3، نوعی ویزای کاری موقت است.

 

برای اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *