ویزای شنگن اتریش

ویزای شنگن اتریش

امروز می خواهیم به طور مفصل در مورد ویزای شنگن اتریش صحبت کنیم؛ پس اگر شما هم مایلید اطلاعات کاملی در رابطه با ویزای شنگن اتریش کسب کنید با ما همراه شوید. در این مقاله ابتدا خواهیم دید که اصلاً ویزای شنگن اتریش چیست و چه مزایایی دارد؛ سپس با انواع ویزای شنگن اتریش آشنا می شویم؛ در بخش بعدی مقاله خواهیم دید که برای اخذ ویزای شنگن اتریش به چه مدارکی نیاز داریم و در نهایت از روند دریافت ویزای شنگن اتریش آگاه می شویم.

ویزای شنگن اتریش

ویزای شنگن اتریش چیست و چه مزایایی دارد؟

ویزای شنگن اتریش، ویزایی است که مجوز ورود شما به اتریش و تمام کشورهای عضو منطقه شنگن به حساب می رود. منظور از منطقه شنگن، منطقه ای است که کشورهای اتریش، آلمان، فرانسه، بلژیک، هلند، لوکزامبورگ، پرتغال، دانمارک، لهستان، نروژ، اسپانیا، مجارستان، جمهوری چک، یونان، فنلاند، سوئد، اسلواکی، مالت، اسلوونی، لیتوانی، لتونی و ایتالیا را در بر می گیرد. در واقع کشورهای مذکور همگی در یک معاهده تحت عنوان معاهده شنگن عضو هستند و از این رو به مجموع آنها اصطلاحاً منطقه شنگن گفته می شود.

براساس معاهده شنگن، اتباع کشورهای منطقه شنگن می توانند بدون اخذ ویزا در تمام منطقه سفر کنند و اتباع کشورهای خارج از منطقه با اخذ ویزای شنگن یکی از کشورهای منطقه می توانند به تمام منطقه سفر کنند. بنابراین ویزای شنگن اتریش راهی برای ورود به اتریش و البته کل منطقه شنگن است. ضمناً با اینکه چهار کشور اروپایی کوچک سان مارینو، واتیکان، موناکو و آندورا عضو شنگن نیستند اما به دارندگان ویزای شنگن اتریش اجازه ورود می دهند. تازه اگر از ویزای شنگن اتریش یک مرتبه استفاده شود آنگاه صاحب ویزا اجازه ورود به کرواسی، بلغارستان، آلبانی، رومانی، صربستان، مونته نگرو، بوسنی هرزه گوین، کوزوو و مقدونیه را نیز خواهد یافت.

بنابراین ویزای شنگن اتریش، امتیازهای متعددی را به صاحب خود هدیه می دهد اما فرد قبل از دریافت ویزای شنگن اتریش باید ببیند که به چه هدفی قرار است به اتریش سفر کند و ویزایی متناسب با سفر خود درخواست دهد زیرا ویزای شنگن اتریش در انواع متفاوتی صادر می شود که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

ویزای شنگن اتریش در چه انواعی صادر می شود؟

عنوان و نوع ویزای شینگن اتریش با توجه به درخواست متقاضی و سفر وی متفاوت است. به عنوان مثال اگر فردی بخواهد به اتریش سفر کند و پس از رسیدن به اتریش بلافاصله به کشور دیگری خارج از منطقه شنگن پرواز کند باید ویزای شینگن اتریش نوع A را دریافت نماید ولی اگر بخواهد از فرودگاه اتریش خارج شود و از راه زمینی به کشور مقصد سفر کند باید ویزای شنگن اتریش نوع B را اخذ کند. اگر هدف فرد از سفر به اتریش، اقامتی حداکثر نود روزی در این کشور یا منطقه شنگن است باید ویزای شنگن اتریش نوع C را دریافت کند اما اگر به اقامتی طولانی مدت در اتریش نیاز دارد باید ویزای نوع D را اخذ نماید.

لازم به ذکر است که اگر ویزای درخواستی با سفر متقاضی همخوانی نداشته باشد؛ سفارت اتریش درخواست وی را ریجکت می کند. پس برای دریافت ویزای شنگن اتریش فرد باید در وهله اول ویزای موردنیاز خود را مشخص کند و سپس مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن اتریش را تهیه نماید که در ادامه خواهیم گفت به چه مدارکی نیاز هست.

برای دریافت ویزای شنگن اتریش به چه مدارکی نیاز داریم؟

متقاضی اخذ ویزای شینگن اتریش ملزم به ارائه مدارک متعددی به سفارت اتریش است که مهمترین این مدارک عبارتند از:

 • دعوتنامه البته ضروری نیست زیرا دولت اتریش به افرادی هم که دعوتنامه ندارند ویزا می دهد.
 • اصل و ترجمه آلمانی مدارک شناسایی
 • فرم اداری درخواست ویزای شنگن اتریش که به زبان آلمانی تکمیل شده باشد.
 • گذرنامه که تاریخ صدور آن حداکثر به ده سال قبل بازگردد و حداقل تا سه ماه پس از اتمام اعتبار ویزای درخواست شده انقضا داشته باشد.
 • دو قطعه عکس پرسنلی که در سال جاری گرفته شده باشد.
 • اصل و ترجمه آلمانی گواهی شغلی متناسب با شغل متقاضی دریافت ویزای شنگن اتریش (به عنوان مثال یک کارمند ادارات دولتی باید تصویر آخرین حکم کارگزینی خود، یک کارمند ادارا خصوصی باید تصویر آخرین فیش حقوقی خود، یک دانشجو باید کارت دانشجویی بین المللی خود، یک استاد دانشگاه باید کارت بین المللی عضویت در هیئت علمی، یک شخص دارای شغل آزاد باید تصویر جواز کسب خود، یک شخص دارای شرکت خصوصی باید روزنامه رسمی شرکت را ارائه دهد)
 • گردش حساب بانکی متقاضی در سه ماه اخیر که باید بیانگر توان مالی متقاضی جهت پرداخت هزینه های سفر باشد.
 • رسید رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل در اتریش

پس طبق آنچه گفتیم متقاضی دریافت ویزای شنگن اتریش ابتدا باید نوع ویزای موردنیاز خود را انتخاب کند و مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن اتریش را فراهم نماید؛ سپس برای دریافت ویزا اقدام کند که در ادامه توضیحات بیشتری در این مورد ارائه می دهیم.

برای دریافت ویزای شنگن اتریش به چه نحوی باید عمل کنیم؟

برای دریافت ویزای شینگن اتریش فرد ابتدا باید از سفارت اتریش واقع در تهران خیابان نیاوران، وقت مصاحبه و انگشت نگاری بگیرد. برای گرفتن وقت سفارت اتریش باید حداکثر سه ماه و حداقل چهارده روز قبل از تاریخ سفر اقدام کرد. بسته به اینکه ویزای موردنیاز فرد طولانی مدت یا کوتاه مدت هست؛ روند گرفتن وقت سفارت اتریش متفاوت است. اگر فرد به ویزای شینگن بلندمدت اتریش نیاز دارد باید به سایت Terminreservierung ÖB Teheran مراجعه کند و از بین وقت های آزاد سفارت، مناسب ترین وقت را رزرو نماید. اما اگر شخص متقاضی دریافت ویزای شنگن کوتاه مدت اتریش است باید به صورت تلفنی یا از طریق پست الکترونیکی اقدام به گرفتن وقت کند. در هر حال پس از گرفتن وقت، فرد برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید در زمان مقرر به سفارت مراجعه کند. توجه داشته باشید که حضور تمام متقاضیان اعم از کودک و بزرگسال برای انجام امور انگشت نگاری الزامی است. ضمناً هزینه صدور ویزای شنگن اتریش نیز باید نقداً و برحسب یورو به سفارت پرداخت شود؛ بنابراین متقاضی باید در روز مصاحبه یورو به همراه داشته باشد.

جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

8 پاسخ
 1. سارا
  سارا گفته:

  سلام و تشکر از راهنمایی هاتون

  من دو تا حساب بانکی دارم. یه حساب دارم که حقوقم بهش واریز میشه و ازش هم خرج می کنم و در مجموع، پول خیلی کمی توش بود حدود ۸ میلیون که از اون هم ۶ میلیون لازم داشتم و برداشتم حالا دیگه خیلی کم توش هست. یه حساب پس انداز هم دارم که حدود ۶۰ میلیون توش هست که سودی هم براش واریز میشه.
  آیا این حساب ها رو میشه به عنوان مدرک اراءه داد اصلاً؟ و اگر مناسب هستن، پرینت کدوم شون رو باید آماده کنم؟ و پرینت چند ماه آخر؟

  بی نهایت ممنون میشم اگر زحمت بکشید و جواب بدید. دست گل تون درد نکنه .

  پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   سلام شما بهتره هر دو حساب رو ارائه بدین و برای نشون دادن واریزی حقوقیتون فیش حقوقیتونو حتما به مدارکتون پیوست کنید

   پاسخ
  • admin
   admin گفته:

   با تور شانستون خیلی بیشتره چون اتریش سفارت سخت گیری هستش مخصوصا اگه شینگن نداشته باشین خیلی سخت میشه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *