ویزای فرانسه و وقت سفارت فرانسه

ویزای فرانسه

فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی و دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپاست، کشوری پیشرفته، نسبتاً ثروتمند و زیبا که توانسته خود را به عنوان یکی از مقاصد اصلی توریست ها معرفی کند اما علاوه بر توریست ها مهاجران نیز نگاه ویژه ای به فرانسه دارند؛ به همین دلیل ویزای فرانسه همواره متقاضیان زیادی در کشورهای مختلف دنیا دارد. محور اصلی بحث امروز ما نیز ویزای فرانسه است زیرا ویزای فرانسه در کشور ما نیز طرفداران نسبتاً زیادی دارد.

در اطراف بیشتر ما افرادی هستند که به دلایل مختلف قصد سفر به فرانسه و بالطبع اخذ ویزای فرانسه می کنند. در این بین عده نسبتاً زیادی به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری فرانسه راهی این کشور می شوند؛ جاذبه هایی نظیر موزه های کلاسیک یا موزه های مدرنی که شهرت جهانی دارند یا بناهایی مانند کلیسای نتردام و برج ایفل که قدمت آنها به قرون دوازدهم تا هجدهم برمی گردد. البته این موزه ها و بناهای باستانی تنها بخشی از جاذبه های گردشگری فرانسه هستند؛ فرانسه به اندازه ای برای توریست ها جذاب است که سالانه بیش از هشتاد میلیون توریست را به سمت خود می کشاند. اما همانطور که گفتیم علاوه بر توریست ها، فرانسه پذیرای مهاجران زیادی نیز از سراسر دنیا است.

ویزای فرانسه

تعداد زیادی از جوانانی که اقدام به اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به این کشور را می کنند؛ سودای تحصیل در دانشگاه های بزرگی چون ماری کوری یا ساد را در سر دارند زیرا این دانشگاه ها هم اینکه در ردیف دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند و هم اینکه طبق قوانین دولت فرانسه تحصیل رایگان خارجی ها در مراکز آموزشی این کشور ممکن است.

از طرف دیگر دولت فرانسه توانسته خود را به عنوان یکی از قدرتمندترین دولت های جهان از نظر اقتصادی معرفی کند. اقتصاد پویای فرانسه، بازار کار پویایی نیز فراهم کرده است که این امر باعث شده که عده زیادی برای یافتن شغلی مناسب اقدام به دریافت ویزای فرانسه و مهاجرت به فرانسه کنند.

پس طبق آنچه گفته شد قاعدتاً ویزای فرانسه باید متقاضیان بسیاری داشته باشد. البته اینکه افراد برای سفر به فرانسه به چه نوع ویزایی نیاز دارند کاملا ًمرتبط با هدف آنها از سفر به فرانسه است؛ به عنوان مثال برای کار در فرانسه باید ویزای کاری، برای تحصیل باید ویزای تحصیلی یا برای بازدید از این کشور باید ویزای توریستی دریافت کرد. اما به طور کلی ویزای فرانسه تحت عنوان ویزای شنگن ارائه می شود زیرا فرانسه عضو معاهده شنگن است.

ویزای شینگن فرانسه

ویزای شنگن فرانسه خود برحسب هدف افراد از سفر به فرانسه در انواع مختلفی مانند ویزای ملی، ویزای توریستی، ویزای ترانزیت یا ویزای  عبوری صادر می شود. ویزای ملی فرانسه به افرادی اختصاص می یابد که لازم است برای مدت زمان طولانی در کشور فرانسه اقامت داشته باشند مانند افرادی که می خواهند به مدت چند سال در یکی از مراکز آموزش عالی فرانسه تحصیل کنند. ویزای توریستی فرانسه همانطور که از اسمش نیز پیدا است به اشخاصی تعلق می گیرد که می خواهند از این کشور دیدن کنند. لازم به ذکر است که اعتبار ویزای توریستی فرانسه حداکثر سه ماه هست. ویزاهای ترانزیت و عبوری فرانسه برای افرادی صادر می شوند که قرار است به یکی از کشورهای خارج از منطقه شنگن سفر کنند اما لازم است که ابتدا به فرانسه رفته و از فرانسه به کشور مقصد بروند با این تفاوت که فردی که ویزای ترانزیت را دریافت می کند حق خروج از فرودگاه فرانسه را ندارد و باید از همانجا مستقیماً به کشور مدنظر پرواز کند اما شخصی که ویزای عبوری دریافت کرده است می تواند از فرودگاه خارج شود و از راه زمینی به کشور مقصد برود. اما صرفنظر از نوع ویزا، ویزای شنگن فرانسه می تواند نقش مجوز ورود شما به سایر کشورهای عضو معاهده شنگن مانند آلمان، هلند، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، جمهوری چک، بلژیک و… را نیز ایفا کند چون به موجب پیمان شنگن دارندگان ویزای شنگن یکی از کشورها اجازه ورود به سایر کشورهای عضو پیمان را نیز دارد.

جدای از اینکه فرد برای سفر به فرانسه به چه نوع ویزایی نیاز دارد؛ برای اخذ ویزای فرانسه با پروسه نسبتاً یکسانی مواجه است که در ادامه اطلاعاتی در مورد نحوه دریافت ویزای فرانسه کسب خواهیم کرد.

برای اخذ ویزای فرانسه ابتدا باید اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه کنید و برای رزرو وقت سفارت اول باید فرم تقاضای ویزای فرانسه را تهیه و تکمیل نمایید. فرم مذکور را می توانید از بخش ویزای سفارت یا از طریق سایت رسمی سفارت تهیه کنید.  در تکمیل این فرم باید نهایت دقت را داشته باشید زیرا بعد از حملات تروریستی که در فرانسه رخ داد دولت این کشور با سختگیری زیادی به افراد ویزا می دهد. در فرم تقاضای ویزای فرانسه باید به یک سری سوالات در مورد خود، هدفتان از سفر به فرانسه، نحوه تامین هزینه های سفر پیش رو و… پاسخ دهید. بعد از تکمیل فرم باید آن را به ایمیل سفارت با آدرس tehran.amba@diplomatie.gouv.fr_rdv ارسال کنید. سفارت پس از دریافت فرم و بررسی آن چنانچه مشکلی و ایرادی مشاهده نکند؛ ایمیلی برای شما خواهد فرستاد و طی آن تاریخ و ساعت دقیق مصاحبه را به شما اعلام خواهد کرد. بعد از دریافت ایمیل مذکور موظف خواهید بود که در زمان مقرر در سفارت حضور پیدا کنید؛ در غیر این صورت وقت رزرو شده کنسل خواهد شد و تا مدت ها بعد نیز سفارت از دادن وقت مجدد به شما جلوگیری خواهد کرد.

در سفارت فرانسه با شما مصاحبه خواهد شد. در حین مصاحبه باید مواظب باشید پاسخ هایی که می دهید با آنچه در فرم تقاضای ویزای فرانسه ثبت کرده اید تناقض نداشته باشند چون در صورت مشاهده کوچکترین اختلافی سفارت از صدور ویزا برای شما ممانعت خواهد کرد. علاوه بر مصاحبه از شما انگشت نگاری نیز به عمل خواهد آمد. همچنین مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه نیز از شما دریافت خواهد شد.  از جمله مدارکی که برای گرفتن ویزای فرانسه لازم دارید می توان به مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی، دعوتنامه (در صورت داشتن دعوتنامه راحتتر می توانید ویزای شنگن فرانسه را دریافت کنید)، گواهی شغلی مانند کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، فیش حقوقی و…، گردش حساب بانکی در شش ماه اخیر، ویزاهای شنکن قبلی که دریافت کرده اید (در صورت وجود) و…

لازم به ذکر است که انجام تمام مراحل فوق الذکر (از تکمیل فرم تقاضای ویزای فرانسه تا حضور در سفارت فرانسه) برای تک تک مسافران اعم از کودکان تا افراد مسن به صورت جداگانه الزامی است.

 

جهت اخذ ویزای شینگن و ویزای هلند با شماره ۲-۰۲۱۶۶۹۰۹۶۷۰ تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *