ویزای فوری عراق

ویزای فوری عراق

برای اخذ ویزای فوری عراق بهتر است بدانید که ، عراق، همسایه غربی کشور ماست که اغلب هموطنان برای زیارت حرم مطهر امامان معصوم (ع) و گاهاً برای کار یا اجرای پروژه­های اقتصادی و تجاری به این کشور سفر میکنند. قبل از سفر به عراق باید برای اخذ ویزای آن اقدام نمود. دولت عراق با توجه به درخواست متقاضیان، ویزاهای متفاوتی صادر میکند؛ به عنوان مثال برای افرادی که به قصد زیارت وارد این کشور میشوند ویزای زیارتی و برای افرادی که برای کار کردن و انجام پروژه­های اقتصادی و تجاری به عراق سفر میکنند ویزای متعدده یا اعتیادیه صادر میکند. ویزاهای زیارتی عراق به دو دسته انفرادی و گروهی تقسیم میشوند. در ادامه با انواع ویزاهای مذکور آشنا میشویم.

ویزای فوری عراق

ویزای اعتیادیه

ویزای اعتیادیه معمولاً برای افرادی صادر میشود که مشغول اجرای پروژه­های اقتصادی و تجاری در خاک عراق هستند که مدت اعتبار این نوع ویزا سه ماه است. ویزای اعتیادیه، ویزای یک بار ورود است یعنی دارندگان آن فقط یک بار میتوانند وارد عراق شده و سپس خارج شوند.

برای اخذ ویزای اعتیادیه عراق باید به اتاق بازرگانی سفارت عراق واقع در تهران مراجعه کرد. علاوه بر ارائه مدارک شناسایی و گذرنامه، متقاضیان دریافت این نوع ویزا ملزم به ارائه قرارداد انجام پروژه موردنظر در عراق نیز هستند.

ویزای متعدده عراق

ویزای متعدده عراق معمولاً به افرادی تعلق میگیرد که مسئول اجرای پروژه­ای تجاری یا اقتصادی در خاک عراق هستند. اعتبار ویزای متعدده نیز مانند ویزای اعتیادیه سه ماه است اما دارندگان ویزای متعدده برخلاف دارندگان ویزای اعتیادیه میتوانید چندین مرتبه وارد خاک عراق شده و خارج شوند البته تا زمانی که اعتبار ویزا تمام نشده باشد زیرا ویزای متعدده در ردیف ویزاهای چند بار ورود قرار دارد.

مرجع صادرکننده ویزای متعدده عراق، اتاق بازرگانی سفارت این کشور در تهران است. برای اخذ این ویزا نیز ارائه قرارداد اجرای پروژه در عراق الزامی است.

ویزای انفرادی عراق

ویزای فوری عراق و ویزای انفرادی عراق، ویزایی زیارتی است که برای شخص متقاضی صادر میشود؛ یعنی حتی اگر ده نفری هم قصد سفر به عراق را داشته باشید؛ همگی ملزم به اخذ ویزای انفرادی هستید. ویزای انفرادی عراق، ویزایی یک بار ورود است که مدت اعتبار آن سه ماه میباشد. مدت اقامت مجاز دارندگان این نوع ویزا در عراق حداکثر یک ماه است.

متقاضیان اخذ ویزای فوری عراق انفرادی به جای مراجعه به سفارت این کشور باید به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک لازم (گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار و دو قطعه عکس پرسنلی)، درخواست اخذ ویزای انفرادی بدهند.

سازمان کارگزاری امور زیارتی پس از دریافت مدارک و درخواست، آنها را به سفارت عراق ارسال میکند. سفارت عراق پس از بررسی مدارک دریافتی به صدور ویزا اقدام مینماید؛ البته به شرطی که مدارک کامل و بدون نقص باشند؛ در غیر این صورت از صدور ویزا خودداری میکند؛ تحت این شرایط متقاضی باید به سفارت عراق مراجعه و برای رفع نواقص اقدام کند. پروسه اخذ ویزای انفرادی ۴۸ ساعت وقت میبرد.

ویزای گروهی عراق

ویزای گروهی عراق به ویزایی گفته میشود که برای یک گروه به صورت دسته جمعی صادر میشود؛ یعنی دارندگان ویزای گروهی نمیتوانند تک تک وارد عراق شده یا از آن خارج شوند؛ بلکه ملزم به سفر کاروانی هستند. ویزای گروهی هم مانند ویزای انفرادی، یک بار ورود است و سه ماه انقضا دارد. دارندگان این نوع ویزای زیارتی نیز حداکثر یک ماه میتوانند در عراق اقامت داشته باشند.

متقاضیان اخذ ویزای گروهی عراق نیز از مراجعه به سفارت این کشور بی نیاز هستند. جهت دریافت ویزای گروهی باید ابتدا در سایت شرکت سماح ثبتنام و اطلاعات تمام اعضای گروه را ثبت کرد.

شرکت سماح بعد از تایید درخواست، با متقاضی تماس میگیرد تا با مراجعه حضوری به شرکت، مجوز اخذ ویزای گروهی را دریافت کند. در مرحله بعد متقاضی باید با مراجعه به سازمان مرکزی کارگزاری امور زیارتی و ارائه مدارک تمام اعضای گروه، تقاضای اخذ ویزای گروهی دهد. کارگزاری امور زیارتی استان تهران، مدارک دریافتی را به سفارت عراق میفرستد. سفارت پس از تایید مدارک، ویزای گروهی را صادر میکند اما اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد از صدور ویزا خودداری میکند تا متقاضی به سفارت مراجعه نماید و برای رفع مشکل اقدام کند. توجه داشته باشید که حتی اگر فقط مدارک یکی از اعضا هم ایراد داشته باشد؛ ویزا صادر نخواهد شد؛ مگر اینکه فرد مذکور را از فهرست حذف کنید یا مشکل موجود را برطرف نمایید. پروسه صدور ویزای گروهی نیز ۴۸ ساعت زمان میبرد.

  جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *