ویزای کاری

ویزای کاری

در بین راه­های مختلف مهاجرت، اخذ ویزای کاری  یکی از بهترین و پرطرفدارترین روشهاست. البته اخذ ویزای کاری اکثر کشورهای سطح بالا به پروسه­ای نسبتاً سخت تبدیل شده است؛ بنابراین قبل از هر اقدامی باید ببینیم که کدام کشورها ویزای کاری را راحتتر صادر میکنند و اصلاً شرایط کار برای مهاجران در کدام کشورها بهتر است.اگرچه اخذ ویزای کاری به توانایی و تخصص فرد و قوانین کشور مقصد بستگی دارد اما داشتن یک سری از حداقل­ها برای دریافت ویزای کاری تمام کشورهای اروپایی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا الزامی است. به عنوان مثال داشتن حداقل مدرک کارشناسی، داشتن سطح زبان مطلوب و داشتن حداقل سه تا پنج سال سابقه کاری برای اخذ ویزای کاری کشورهای نامبرده ضروری است.در حال حاضر شرایط اخذ ویزای کاری کشورهای آلمان، بلژیک، آفریقای جنوبی و اتریش نسبت به سایر کشورها بهتر است؛ در ادامه شرایط لازم برای دریافت ویزا  کاری فوری این کشورها را بیان میکنیم.

ویزای کاری

ویزای کاری آلمان

آلمان، یکی از قطبهای صنعتی جهان و اصلیترین محور اقتصادی اروپاست که پس از آمریکا و ژاپن، سومین قدرت صنعتی دنیا محسوب میشود. پس با این تفاسیر، شرایط کاری در آلمان، اوضاع نسبتاً مناسبی دارد. بنابراین جای تعجب ندارد که آلمان همواره مورد توجه افرادی است که قصد مهاجرت و کار کردن در خارج از کشور را دارند.

علاوه بر شرایط فوق­الذکر، اخذ ویزای کاری آلمان الزامات خاص خود را دارد. در واقع دریافت ویزای کاری این کشور منوط به این امر است که یک فرد آلمانی یا غیرآلمانی مقیم این کشور به عنوان کارفرما، شما را استخدام کند. البته کارفرما به همین راحتی نمیتواند شما را استخدام کند؛ وی میبایست ابتدا آگهی استخدام را به مدت سه ماه در کل آلمان منتشر کند و اگر پس از سه ماه فرد مناسب با کار موردنظر را پیدا نکرد باید به مدت سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر باز هم فرد موردنظر یافت نشد میتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند. شما پس از دریافت دعوتنامه برای اخذ ویزای کاری باید از طریق سفارت آلمان اقدام نمایید.

اما راه دوم برای دریافت ویزای کاری آلمان، دریافت ویزای شش ماهه جست و جوی کار در آلمان است. ویزای مذکور را باید از طریق سفارت آلمان دریافت کنید؛ سپس به آلمان بروید. پس از ورود به آلمان به مدت شش ماه وقت دارید تا کار موردنظر را پیدا کنید. از زمان یافتن کار تا پنج سال بعد، ویزای شش ماهه جست و جوی کار، سالی یک مرتبه تمدید میشود. در پایان دوره پنج ساله، فرد میتواند برای گرفتن اقامت دائم آلمان اقدام کند.

ویزای کاری بلژیک

بلژیک، عضوی از اتحادیه اروپا و معاهده شنگن است. بروکسل، پایتخت بلژیک، شهری بزرگ و زیباست که شرایط کاری نسبتاً خوبی دارد؛ البته یکی از گرانترین شهرهای دنیا بشمار می­رود که هزینه زندگی در آنجا بالاست. برای افرادی که قصد اقامت دائم در اروپا را دارند؛ بلژیک گزینه مناسبی است زیرا شرایط اقتصادی و سیاسی این کشور تقریباً ثابت است؛ همچنین بلژیک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، مالیات کمتری دریافت میکند.

نحوه اخذ ویزای کاری بلژیک تقریباً با روند اخذ ویزای کاری آلمان یکسان است؛ یعنی یک کارفرمای مقیم بلژیک باید شما را استخدام کند که این امر نیز در گروی طی پروسه نشر آگهی استخدام (اول به مدت سه ماه در کل بلژیک و بعد به مدت سه ماه در کل اتحادیه اروپا) است.

روش دوم، دریافت ویزای شش ماه جست و جوی کار در بلژیک است. دارندگان این ویزا میتوانند وارد بلژیک شوند و به مدت شش ماه کار موردنظر را پیدا کنند. بعد از استخدام اگر فرد به مدت سه سال در این کشور کار کند و مالیات را به موقع پرداخت نماید میتواند برای اخذ اقامت دائم بلژیک اقدام کند و خانواده خود را نیز به این کشور ببرد.

ویزای کاری آفریقای جنوبی

برخلاف تصور بسیاری از افراد باید بگوییم که آفریقای جنوبی، کشوری بسیار پیشرفته و تقریباً هم سطح با کشورهای اروپایی است که در حال حاضر شرایط کاری نسبتاً خوبی دارد. آفریقای جنوبی به علت صنعتی شدن به نیروی کاری زیادی نیاز دارد؛ به گونه­ای که موضوع کار و ویزای کاری آفریقای جنوبی به بحثی قابل تامل در دیگر کشورها تبدیل شده است.

ویزای کار آفریقای جنوبی نه تنها زمینه ساز یافتن شغلی مناسب و پردرآمد میشود؛ بلکه شرایط گرفتن اقامت دائم این کشور را نیز فراهم میکند؛ در واقع روند تبدیل ویزای کاری آفریقای جنوبی به اقامت دائم در مقایسه با دیگر کشورها سریعتر است. شایان ذکر است که هزینه زندگی در آفریقای جنوبی نسبتاً پایین است.

برای اخذ ویزا کاری آفریقای جنوبی باید ابتدا ویزای جست و جوی کار در آفریقای جنوبی را دریافت کرد که این ویزا از شش ماه تا یک سال قابل تمدید میباشد تا متقاضی موفق به پیدا کردن شغل موردنظر خود شود. دارندگان ویزای کاری آفریقای جنوبی میتوانند افراد خانواده خود را به همراه ببرند و جالبتر اینکه همراهان نیز حق پرداختن به مشاغل تمام وقت را دارند. در صورت ادامه فعالیت فرد در این کشور برای وی کارت اقامت دائم صادر میشود.

ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش، مجوز کار در یکی از کشورهای درجه یک دنیاست. برای متقاضیان واجد شرایط دریافت ویزای کار  اتریش ابتدا یک کارت قرمز و سفید (به رنگ پرچم اتریش) صادر میشود که به مدت یک سال اعتبار دارد. دارندگان این کارت، یک سال وقت دارند تا کارفرمای موردنظر خود را پیدا کنند و در اتریش مشغول به کار شوند و از این راه اقامت اتریش را بگیرند.

 

جهت اخذ وقت سفارت با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *