ویزای کربلا

ویزای کربلا

ویزای کربلا  همواره و بخصوص در ایام اربعین حسینی، متقاضیان زیادی دارد. به همین دلیل بر آن شدیم که در این مطلب به معرفی انواع ویزای کربلا و نحوه دریافت آنها بپردازیم. سفارت عراق برای زائرین کربلا، دو نوع ویزای انفرادی و گروهی صادر میکند.

ویزای کربلا

ویزای انفرادی کربلا

ویزای انفرادی، ویزایی زیارتی با حداکثر سه ماه اعتبار است که به اسم خود متقاضی صادر میشود؛ یعنی دارندگان این نوع ویزا میتوانند به تنهایی وارد عراق شوند و نهایتاً یک ماه در آنجا اقامت کنند. ویزای انفرادی، ویزایی یک بار ورود است یعنی اگر موفق به اخذ آن شوید فقط یک بار حق رفت و آمد از مرزهای عراق را خواهید داشت؛ البته آن هم در محدوده زمانی اعتبار ویزا.

اگر شما هم متقاضی دریافت ویزای انفرادی کربلا هستید باید به کارگزاری امور زیارتی استان تهران رفته و با ارائه مدارک لازم (گذرنامه، مدارک شناسایی و عکس پرسنلی) و پرداخت هزینه صدور ویزا، تقاضای اخذ ویزای انفرادی دهید. وظیفه تحویل مدارک به سفارت عراق بر عهده کارگزاری امور زیارتی است. سفارت عراق پس از دریافت مدارک و ارزیابی آنها در صورت عدم مشاهده نقص، ویزای انفرادی شما را صادر میکند اما چنانچه مشکلی وجود داشته باشد تا زمان رفع آن از صدور ویزا ممانعت میشود. تمام مراحل اخذ ویزای انفرادی عراق طی ۴۸ ساعت قابل انجام است.

از آنجایی که ویزای زیارتی کربلا، متقاضیان بیشماری دارد؛ سفارت عراق در کنار کارگزاری امور زیارتی تهران، پنج شرکت خصوصی دیگر را نیز به عنوان مرجع اعطای ویزای زیارتی عراق معرفی کرده است.

ویزای گروهی کربلا

ویزای گروهی کربلا، ویزایی زیارتی با حداکثر سه ماه اعتبار است که برای یک جمع مشخص صادر میشود. دارندگان ویزای گروهی به تنهایی نمیتوانند به عراق سفر کنند بلکه ملزم به سفر کاروانی هستند. ویزای گروهی نیز مانند ویزای انفرادی، یک بار ورود است و دارندگان آن حداقل یک روز و حداکثر یک ماه مجاز به اقامت در خاک عراق هستند.

برای اخذ ویزای گروهی عراق باید ابتدا در سایت شرکت سماح به نشانی www.SAMAH.HAJ.IR عضو شد و بعد به ثبت اطلاعات مربوط به اعضای گروه پرداخت. ثبتنام اینترنتی در سایت سماح رایگان است. پس از ثبتنام از شرکت سماح با متقاضی تماس گرفته میشود تا مدارک و درخواست خود را مستقیماً به شرکت تحویل دهد و مجوز اخذ ویزای گروهی را دریافت کند. در مرحله بعد متقاضی باید به کارگزاری امور زیارتی استان تهران مراجعه کند و مدارک مربوطه را ارائه دهد. کارگزاری، مدارک را به سفارت عراق تحویل میدهد. سفارت پس از بررسی مدارک، ویزای گروهی را صادر میکند؛ البته اگر حتی فقط یک نفر از افراد گروه هم مشکل داشته باشد؛ ویزا صادر نخواهد شد؛ در این شرایط یا باید فرد مذکور را از گروه حذف کنید یا مشکل وارده را رفع نمایید. پروسه صدور ویزای گروهی، ۴۸ ساعته است.

 

جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *