ویزای گروهی عراق

ویزای گروهی عراق

همانطور که میدانید شهروندان ایرانی برای رفتن به عراق ملزم به دریافت ویزای این کشور هستند. سفارت عراق، ویزاهای مختلفی تحت عناوین ویزاهای زیارتی انفرادی یا گروهی، ویزای کاری اعتیادیه و ویزای کاری معتدده صادر میکند. معمولاً ایرانیها به قصد زیارت ائمه اطهار (ع) به عراق سفر میکنند؛ بنابراین باید برای دریافت ویزای زیارتی این کشور اقدام کنند. ویزای زیارتی عراق در دو نوع انفرادی و گروهی قابل دریافت است. برای آشنایی با ویزای گروهی عراق و نحوه دریافت آن با ما همراه شوید.

ویزای گروهی عراق

ویزای گروهی عراق چیست؟

ویزای گروهی عراق، ویزایی زیارتی است که برای گروهی معین صادر میشود؛ یعنی دارندگان آن باید در قالب کاروان سفر کنند و سفر جداگانه آنها ممکن نیست.

ویزای گروهی عراق چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای گروهی عراق، سه ماه اعتبار دارد و دارندگان آن میتوانند حداقل یک روز و حداکثر یک ماه در خاک عراق سکونت کنند البته دوره اقامت آنها باید ممتد باشد زیرا ویزای گروهی عراق، ویزای یک بار ورود است یعنی بعد از یک بار رفت و آمد از این کشور به صورت اتوماتیک باطل میشود؛ حتی اگر اعتبار و روزهای مجاز اقامت به اتمام نرسیده باشند.

برای دریافت ویزای گروهی عراق به چه مدارکی نیاز داریم؟

گذرنامه ایرانی تمام اعضای گروه (با حداقل شش ماه اعتبار)

مدارک شناسایی تمام اعضای گروه

دو قطعه عکس پرسنلی از هریک از اعضای گروه

چگونه برای اخذ ویزای گروهی عراق اقدام کنیم؟

قدم اول برای دریافت ویزای گروهی عراق، ثبتنام در سایت شرکت سماح به نشانی SAMAH.HAJ.IR است. در حین ثبتنام ملزم به ثبت اطلاعات مربوط به تک­تک اعضای گروه هستید. بعد از تایید ثبتنام، کارشناسان سماح با شما تماس برقرار خواهند کرد تا به صورت حضوری به شرکت سماح مراجعه کنید و مجوز اخذ ویزای گروهی عراق را دریافت نمایید. پس از اخذ مجوز باید به کارگزاری امور زیارتی تهران واقع در میدان فلسطین سر زده و مدارک لازم را تحویل دهید. ارائه این مدارک به سفارت عراق بر عهده کارگزاری امور زیارتی است. سفارت پس از دریافت مدارک و تایید آنها، ویزای گروهی را صادر میکند البته در صورتی که مدارک کامل و بی نقص باشند؛ در غیر این صورت ویزا صادر نخواهد شد؛ حتی اگر مدارک مربوط به فقط یکی از اعضای گروه مشکل داشته باشد؛ تحت این شرایط یا شخص مذکور را حذف یا مشکل وی را رفع کنید.

آیا تنها نهاد ارائه ویزای گروهی عراق، کارگزاری امور سیاسی استان تهران است؟

خیر، به علت انبوه جمعیت متقاضیان اخذ ویزای گروهی عراق، سفارت پنج شرکت خصوصی دیگر را نیز برای ارائه ویزا معرفی کرده است.

 

 

جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *