وقت سفارت آمریکا در دبی

آمریکا، مقصد بسیاری از ایرانیان برای تفریح، تحصیل، اقامت دائمی، فعالیت در عرصه تجارت و… است اما ورود به قلمرو ایالات متحده آمریکا منوط به ارائه پاسپورت آمریکایی، گرین کارت یا ویزای آمریکا است. از آنجایی که ایالات متحده در خاک ایران سفارت ندارد؛ نمی­توانیم در ایران، ویزای آمریکا بگیریم. ایرانی­ها برای گرفتن وقت مصاحبه و ویزای آمریکا می­توانند به سفارت­های آمریکا واقع در شهرهای دبی، ایروان یا آنکارا مراجعه کنند. در این بین، کنسولگری دبی، مقصد اصلی ایرانی­ها برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی است زیرا کنسولگری آمریکا در دبی نسبت به کنسولگری­های آمریکا در ایروان و آنکارا، متقاضیان بیشتری را پذیرش می­کند؛ در نتیجه سریعتر به متقاضیان وقت مصاحبه می­دهد. اما با این حال بهتر است ریسک نکنید و چند ماه قبل از سفر جهت گرفتن وقت مصاحبه اقدام کنید تا به مشکل برنخورید؛ بخصوص در فصل تابستان، ایام عید نوروز و تعطیلات ژانویه که تعداد متقاضیان به طرز چشمگیری افزایش می­یابد.

مزایای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی

  • کنسولگری آمریکا در دبی، تعداد متقاضیان زیادی را می­پذیرد بنابراین سریعتر وقت می­دهد.
  • کنسولگری آمریکا در منطقه بر دبی شهر دبی قرار داد که از نظر امکانات رفاهی و خدمات مسافرتی، شرایط بسیار خوبی دارد.
  • این کنسولگری یک سری امتیاز برای افراد مقیم امارات در نظر گرفته است مانند پیکاپ پاسپورت، یعنی پس از مصاحبه، پاسپورتتان را به شما پس می­دهد تا بتوانید به کشور برگردید؛ سپس باید پاسپورت را از طریق یک نماینده قانونی به کنسولگری برگردانید تا ویزای شما را صادر کند. پس با گرفتن وقت از سفارت آمریکا در دبی مجبور نخواهید بود که برای اخذ ویزا هم دوباره به دبی سفر کنید.
  • در برقراری ارتباط با افسران صدور ویزا مشکلی نخواهید داشت چون افسران صدور ویزای سفارت آمریکا در دبی به زبان فارسی تسلط دارند.

مدارک موردنیاز برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی

  • پاسپورت
  • فرم DS-160 و سایر فرم­های اداری مربوطه مانند فرم I-20 برای متقاضیان ویزاهای دانشجویی یا تبادل دانشجویی
  • عکس پرسنلی ۵ در ۵ (عکس باید تمام رخ، رنگی، زمینه سفید و متعلق به سال جاری باشد. خط رویش مو معلوم باشد البته رعایت این نکته برای زنان مسلمان الزامی نیست. پوشیدن لباس فرم ممنوع است اما استفاده از عینک طبی مانعی ندارد مشروط بر اینکه تیره نباشد و قاب آن کوچک باشد).
  • گواهی پرداخت هزینه صدور ویزا

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی مانند سایر کنسولگری­ها ملزم به تکمیل فرم اینترنتی و انگلیسی DS-160 هستید. این فرم پس از تکمیل، حاوی اطلاعات شخصی، تحصیلی، شغلی و پیشینه متقاضی به همراه توضیحاتی در رابطه با سفر وی، تاریخ سفر و… خواهد بود که کنسولگری دبی با استناد به این فرم، صلاحیت اولیه شما را برای دریافت ویزا تایید یا رد می­کند. پس با دقت کامل فرم مذکور را تکمیل نمایید چون از نظر کنسولگری هرگونه اشتباه، تخلف تلقی می­شود؛ در نتیجه درخواست شما را رد می­کند و به شما وقت مصاحبه نمی­دهد. تاریخ­ها و اسامی را با دقت وارد کنید. از ابراز اطلاعاتی که مدرکی دال بر صحت آن­ها ندارید؛ خودداری کنید چون ممکن است در روز مصاحبه از شما مدرکی مبنی بر صحت گفته­هایتان طلب کنند. پس از تکمیل و سابمیت این فرم، بارکدی به شما داده می­شود که جهت اخذ وقت الزامی است؛ صفحه تاییدیه را پرینت بگیرید و موقع مصاحبه ارائه دهید.

بعد از تکمیل فرم DS-160 و سایر فرم­های اداری موردنیاز باید لیست وقت­ های سفارت آمریکا در دبی را ببینید. در این لیست که توسط خود سفارت ارائه می­شود؛ وقت­های خالی با پس­زمینه سبز رنگ نشان داده می­شوند. پس از تعیین وقت و پرداخت هزینه، وقت مصاحبه شما به صورت نهایی تایید می­شود.

لازم به ذکر است که تمام متقاضیان (با هر سن و شرایطی) برای انجام مصاحبه ملزم به حضور در سفارت هستند.